Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze uratowali mężczyznę w kryzysie

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na wrocławskim Psim Polu otrzymali zgłoszenie, że w rejonie Mostu Osobowickiego. Kiedy funkcjonariusze dotarli we wskazany rejon zauważyli 36-latka. Pomimo podjętej rozmowy mężczyzna nie chciał dobrowolnie przejść w bezpieczne miejsce. W związku z tym policjanci musieli użyć chwytów obezwładniających, by go przenieść. Pokrzywdzony trafił do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy medycznej.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego jako pierwsi docierają na miejsca zdarzeń, są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Funkcjonariusze pełniący służbę w tej komórce muszą być gotowi na wszystko. W jednym momencie mogą spokojnie patrolować ulice miasta, a za chwilę mogą "walczyć" o ludzkie życie. Tak było ostatnim razem. Mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław-Psie Pole, po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego mężczyzny znajdującego się na Moście Osobowickim, który zamierzał odebrać sobie życia, natychmiast pojechali we wskazane miejsce.

Pomimo podjętej rozmowy mężczyzna nie chciał dobrowolnie przejść w bezpieczne miejsce. Konieczne było zastosowanie chwytów obezwładniających. Pokrzywdzony trafił do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy medycznej. Podczas działań wrocławski patrol wspierali strażacy. Współpraca przedstawicieli różnych służb, to niemalże codzienność, ale właśnie dzięki temu dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców jest jeszcze bardziej efektywne.

To nie pierwszy raz, kiedy mundurowi uratowali czyjeś życie. Tego typu zgłoszenia zawsze są traktowane z najwyższym priorytetem.

Pamiętajmy, że potrzebując pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też odwiedzić na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, że nie musimy być sami z naszymi problemami! Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony