Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów z tczewskiej drogówki

Data publikacji 27.02.2024

W piątek na autostradzie A1 policjanci z tczewskiej drogówki pomogli kobiecie i jej sześcioletniej córeczce, podczas gdy ich samochód uległ awarii. Ich profesjonalizm oraz zaangażowanie w trudnej i stresującej sytuacji zasługują na szczególne uznanie. W ramach podziękowań kobieta napisała wiadomość e-mail z wyrazami wdzięczności za udzieloną pomoc.

23 lutego w trakcie wieczornego przejazdu autostradą A1 w kierunku Gdańska samochód mieszkanki Łodzi i jej sześcioletniej córki nagle odmówił posłuszeństwa. Awaria auta spowodowała, że kobieta z dzieckiem znalazła się w stresującej sytuacji na skraju autostrady. Jednak w tym samym momencie pojawiło się wsparcie w postaci policjantów asp. szt. Wojciecha Kwiatkowskiego oraz sierż. szt. Karola Bronka.

Funkcjonariusze pomogli kobiecie bezpiecznie dojechać do zjazdu w Stanisławiu, gdzie samochód całkowicie odmówił posłuszeństwa. Policjanci nie pozostawili jej samej z problemem – zepchnęli jej pojazd do zatoczki i pomogli w wezwaniu pomocy drogowej. Co więcej, funkcjonariusze zatroszczyli się również o sześcioletnią córkę kobiety, zapewniając jej bezpieczeństwo w radiowozie podczas zabierania samochodu przez pomoc drogową.

Niedługo po zdarzeniu na pocztę elektroniczną Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wpłynęły podziękowania od kobiety za profesjonalizm, pomoc i życzliwość.

Służba w Policji to nie tylko praca, to ludzie, którzy chcą nieść pomoc każdemu w trudnych sytuacjach.

(KWP w Gdańsku / kp)

  • Samochód stoi na lawecie. Obok stoi policjant i kobieta
  • Zrzut ekranu, na którym widać wiadomość e-mail przesłaną do policjantów.
  • Na pierwszym planie widoczny od tyłu samochód osobowy, w głębi stoi laweta i radiowóz policyjny.
Powrót na górę strony