Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał blisko 200 km/h drogą ekspresową S8. Został zatrzymany przez dolnośląskich policjantów

Data publikacji 28.02.2024

Policjanci z drogówki zatrzymali kolejnego kierującego, który w sposób lekceważący podszedł do obowiązujących przepisów drogowych. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu patrolując drogę ekspresową S8, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 120 km/h zwrócili uwagę na kierującego audi poruszającego się znacznie szybciej. Dokonany pomiar wykazał 195 km/h, czyli o 75 km/h więcej niż można jechać w tym miejscu. 38-latek nie poczuwał się do winy i odmówił przyjęcia mandatu w wysokości 2500 złotych. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Kolejny kierujący w sposób niezgodny z przepisami postanowił sprawdzić możliwości swojego samochodu. Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zauważyli kierującego audi poruszającego się z prędkościami znacznie przewyższającymi te dopuszczalne na tym odcinku drogi.

Mundurowi, mając do dyspozycji nieoznakowany radiowóz, wyposażony w wideorejestrator, dokonali pomiaru prędkości dynamicznie przemieszczającego się kierującego. Urządzenie wskazało 195 km/h co oznaczało, że mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 75 km/h.

W związku z powyższym mundurowi na mężczyznę nałożyli mandat w wysokości 2500 złotych wraz z 15 punktami karnymi. 38-latek nie poczuwał się jednak do winy, skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przyjęcia mandatu. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Policjanci przypominają, że wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, a do wykroczeń dotyczących zbyt szybkiej jazdy dochodzi zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Dolnośląscy funkcjonariusze każdego dnia podczas pełnionej służby reagują na wszelki przejawy agresywnej jazdy, stosując prawem przewidziane środki.

mł. asp. Paweł Noga
KWP we Wrocławiu

Film Jechał blisko 200 km/h drogą ekspresową S8. Został zatrzymany przez dolnośląskich policjantów

Opis filmu: Opis filmu w załączeniu

Pobierz plik Jechał blisko 200 km/h drogą ekspresową S8. Został zatrzymany przez dolnośląskich policjantów (format mp4 - rozmiar 13.12 MB)

Powrót na górę strony