Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący z promilami i na zakazie zatrzymany przez policjanta na urlopie

Data publikacji 28.02.2024

Policjant wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy przebywając na urlopie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 71-latek, który wsiadł za kierownicę renault miał niespełna półtora promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za samą jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

We wtorek, 27 lutego 2024 roku policjant wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy podczas urlopu wypoczynkowego robił zakupy w jednym z dyskontów na terenie gminy Łęczyca. Po tym jak wsiadł do auta i chciał ruszyć z parkingu zauważył, że do zaparkowanej osobówki wsiada za kierownicę mężczyzna, którego mijał w sklepie i czuł od niego alkohol. Widząc, że kierowca zaczyna jazdę nie pozostał obojętny. Podbiegł do renault, a kiedy auto się zatrzymało otworzył drzwi od strony kierowcy i wyciągając kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Wezwani na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy osobówki. Okazało się, że w organizmie 71-latka było 1,42 promila alkoholu, a dodatkowo prowadził auto wbrew sądowemu zakazowi. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu nawet do lat 5.

Pamiętajmy!, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego, zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony