Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci piskiej drogówki zareagowali błyskawicznie pomagając kobiecie

Data publikacji 29.02.2024

Patrol piskiej drogówki jadąc ul. Klementowskiego w Piszu zauważył, że kobieta idąca chodnikiem nagle się przewróciła. Natychmiast zareagowali. Zatrzymali radiowóz i podbiegli do niej. Funkcjonariusze udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. 77-letnia kobieta trafiła do szpitala. Wszystko skończyło się dobrze, bo jeszcze tego samego dnia kobieta wróciła do domu.

Do zdarzenia doszło w środę (28.02.2024) około południa na ul. Klementowskiego w Piszu. Przejeżdżający tamtędy patrol piskiej drogówki zauważył, że po prawej stronie idąca chodnikiem kobieta nagle przewróciła się i nie mogła się podnieść. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Zatrzymali radiowóz i podbiegli do niej. Kobieta mocno krwawiła z ust i nosa, więc udzieli jej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. 77-letnia kobieta trafiła do szpitala. Wszystko skończyło się na szczęście dobrze, bo jeszcze tego samego kobieta dnia wróciła do domu. Zdarzenie to zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Policjanci interweniujący w tej sprawie kierują również podziękowania pod adresem osób, które przechodząc zainteresowały się sytuacją i podeszły do policjantów oferując swoją pomoc.

Pomagamy i chronimy!

Dołącz do nas!

Służba w Policji to możliwość niesienia pomocy ludziom - ratowania ich życia i zdrowia. To także współpraca z lokalną społecznością, troska o bezpieczeństwo dzieci i seniorów, bycie wsparciem dla osób, które tego potrzebują. To służba, która każdego dnia może przynosić inne zadania i przynosi satysfakcję z ich zrealizowania. Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w Policji, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i kontaktu z Sekcją Doboru KWP w Olsztynie.

Poniższe nagranie z monitoringu miejskiego pokazuje moment interwencji policjantów wobec kobiety leżącej na chodniku. Policjanci jadący radiowozem zatrzymują się, wysiadają z auta i podbiegają do kobiety.

(KWP w Olsztynie / kp)

Film Nagranie z monitoringu

Pobierz plik Nagranie z monitoringu (format mp4 - rozmiar 11.53 MB)

Powrót na górę strony