Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli seniorowi wyjść z „płonącej pułapki"

Data publikacji 29.02.2024

Policjanci z grudziądzkiej komendy wykazali się nie lada odwagą, ratując 83-letniego mężczyznę z płonącego domu. Słysząc wołanie o pomoc nie zawahali się wejść w płomienie i wyprowadzić Seniora z "płonącej pułapki". Starszy pan trafił pod opiekę ratowników.

We wtorek, 27 lutego 2024 r. grudziądzcy funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, st. post. Patryk Kosztowny oraz post. Jakub Wojciechowski zostali skierowani przez dyżurnego na ulicę Powojową, gdzie miało dojść do pożaru domu jednorodzinnego. Gdy policjanci dotarli na miejsce zauważyli, że z budynku wydobywa się duża ilość dymu. Po chwili usłyszeli wołanie o pomoc. Mundurowi natychmiast pobiegli w kierunku skąd wydobywał się głos.

Policjanci weszli do palącego się domu, wtedy okazało się, że mieszkający tam 83-latek schronił się w piwnicy, ale sam nie mógł już z niej wyjść. Funkcjonariusze pomogli więc Seniorowi opuścić zadymione pomieszczenie, po czym zaopiekowali się nim do czasu przybycia straży pożarnej i załogi pogotowia.

Powyższa sytuacja pokazuje, że rota ślubowania, którą składają policjanci nowo przyjęci do służby to nie tylko słowa. To przede wszystkim odpowiedzialność za drugiego człowieka, która zobowiązuje do pełnego zaangażowania i poświęcenia „nawet z narażeniem życia”.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony