Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu. Uratował go gorzowski policjant

Dzięki profesjonalnemu działaniu gorzowskiej Policji uratowano mężczyznę, który chciał skoczyć z wiaduktu. Komisarz Łukasz Jakś prowadził z nim długą rozmowę, podczas której zapewnił mu niezbędne wsparcie i opiekę psychologiczną. Po interwencji służb mężczyzna trafił pod opiekę medyków.

W czwartek (29 lutego) o godzinie 3:40 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odebrał zgłoszenie, że na jednym z wiaduktów siedzi mężczyzna, który znajduje się w niebezpieczeństwie. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, który potwierdził, że jego życie i zdrowie jest zagrożone. W takich chwilach liczy się każda sekunda aby nie dopuścić do nieszczęścia drugiego człowieka.

O całej sytuacji policjanci poinformowali komisarza Łukasza Jakśa - Zastępcę Naczelnika Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, który szybko przyjechał na miejsce gdzie podjął mediację z mężczyzną potrzebującym pomocy. Policjant z kilkunastoletnim doświadczeniem doskonale wiedział jak rozmawiać z osobom znajdującą się w trudnej sytuacji. Po długiej rozmowie mężczyzna zaufał komisarzowi Łukaszowi Jaksiowi i zszedł z wiaduktu. Mężczyzna finalnie został przekazany załodze ratownictwa medycznego i trafił do szpitala pod opiekę specjalistów. Dzięki profesjonalnemu działaniu Zastępcy Naczelnika Wydziału Sztab Policji w tej kryzysowej sytuacji zostało uratowane ludzkie życie. W taki sposób każdego dnia policjanci wypełniają rotę ślubowania.

Osoba pozostające w kryzysie emocjonalnym może szukać pomocy poprzez kontakt telefoniczny na infoliniach na przykład w Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym pod numerem telefonu 800 70 22 22 lub w Kryzysowym telefonie zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pod numerem telefonu 116 123. Przypominamy, że w przypadku sytuacji wymagającej niezwłocznej pomocy ponieważ zagrożone jest życie i zdrowie drugiego człowieka należy zadzwonić pod numer 112. W takich sytuacjach liczy się czas.

 

aspirant Ewelina Banaszek

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • mężczyzna siedzi na wiadukcie
  • mężczyzna siedzi na wiadukcie
  • mężczyzna siedzi na wiadukcie
  • policjant przed banerem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.44 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony