Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowi Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu

Data publikacji 29.02.2024

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyła się uroczysta zbiórka związana z powierzeniem obowiązków nowym zastępcom komendanta opolskiego garnizonu Policji. Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, odpowiedzialnym za pion prewencji został insp. Remigiusz Sawicki - wieloletni dowódca oddziału prewencji Policji na Dolnym Śląsku. Logistyką kierować będzie insp. Zbigniew Stanowski, niemal od początku swojej służby związany z Opolszczyzną, dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Brzegu.

Uroczystość odbyła się w sali im. insp. Wiktora Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Na zbiórce obecni byli komendanci powiatowi garnizonu opolskiego oraz kadra kierownicza opolskiej policji. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala.

Insp. Remigiuszowi Sawickiemu powierzone zostały obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu odpowiedzialnego za pion prewencji. Insp. Remigiusz Sawicki służbę rozpoczął w 1998 roku w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu. Z prewencją związany przez kolejne lata swojej służby. W 2009 roku został Zastępcą Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy a rok później Zastępcą Dowódcy Oddziału Prewencji we Wrocławiu. Na tym stanowisko przez kolejne 10 lat. W 2020 roku awansował na stanowisko dowódcy Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu. Insp. Remigiusz Sawicki odznaczony został brązową, srebrną oraz złotą odznaką Zasłużony Policjant.

Insp. Zbigniewowi Stanowskiemu powierzone zostały obowiazki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu odpowiedzialnego za logistykę. Insp. Zbigniew Stanowski służbę rozpoczął w 1992 roku. Pierwsze policyjne szlify zdobywał w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Następne służbę pełnił w Komisariacie Policji w Lewinie Brzeskim. Z tą jednostką związany był przez 10 lat. Najpierw jako dzielnicowy, później asystent i kierownik referatu. W 2004 roku insp. Zbigniew Stanowski przeszedł do Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a od 2012 roku został naczelnikiem tego wydziału. W 2019 r. awansował na Zastępcę Komendanta do spraw kryminalnych Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Dwa lata później obejmuje stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu. Insp. Zbigniew Stanowski odznaczony został złotym medalem zasłużony Policjant oraz srebrnym medalem za długoletnią służbę.

 

Film uroczysta zbiórka 29.04.2024

Opis filmu: uroczysta zbiórka 29.04.2024

Pobierz plik uroczysta zbiórka 29.04.2024 (format mp4 - rozmiar 27.04 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony