Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielomiesięczne działania śledczych doprowadziły do przedstawienia łącznie 24 zarzutów i wycofania z rynku 6,5 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 01.03.2024

Szereg czynności podjętych przez policjanta bolesławieckiej dochodzeniówki we współpracy z prokuratorem, zakończył się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia dla dwóch mężczyzn podejrzanych o handel i posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Przesłuchanie ponad 40 osób pozwoliło na zebranie materiału dowodowego, który dał podstawę do postawienia obu zatrzymanym 24 zarzutów związanych z przestępczością narkotykową.

Aktem oskarżenia zakończyło się śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej. Sprawa dotyczy przestępczości narkotykowej, do której zatrzymane zostały dwie osoby. W toku prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli ponad 6,5 tysiąca porcji handlowych narkotyków.

Zatrzymanie pierwszej osoby miało miejsce jeszcze we wrześniu 2023 roku. Kryminalni z Bolesławca podczas sprawdzenia miejsc użytkowanych przez 27-latka z gminy Nowogrodziec zabezpieczyli ponad 5,5 tysiąca porcji handlowych metafetaminy i marihuany.

Dość szybko zatrzymany trafił do aresztu na 3 miesiące, jednak zebrany w sprawie materiał dowodowy dał uzasadnioną podstawę do przedłużenia aresztu o kolejne miesiące.

Intensywne i bardzo szczegółowe ustalenia śledczych doprowadziły do zatrzymania w październiku 2023 roku wspólnika podejrzanego. Był nim 32-latek, mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który zaopatrywał się w znaczne ilości środków odurzających, a następnie rozprowadzał je. Przeszukanie miejsca zamieszkania i pojazdu użytkowanego przez mieszkańca powiatu zgorzeleckiego skutkowało zabezpieczeniem ponad 1000 porcji metafetaminy i marihuany.

Przesłuchanie ponad 40 osób i zabezpieczenie różnych materiałów dowodowych dały uzasadnioną podstawę do postawienia podejrzanym łącznie 24 zarzutów. Na podstawie analizy zebranego materiału dowodowego śledczy udowodnili obu zatrzymanym udzielanie narkotyków w celach osiągnięcia korzyści majątkowej oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Na domiar złego 32-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego usłyszał zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków.

Na poczet przyszłych kar wobec obu mężczyzn zastosowano zabezpieczenie majątkowe w postaci samochodu i gotówki, będących w posiadaniu podejrzanych.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz za udzielanie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Natomiast za udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego - widok z tyłu
  • policjant z zatrzymanym - widok z tyłu
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony