Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztat samochodowy okazał się złodziejską "dziuplą" - policjanci zatrzymali pasera

Data publikacji 05.03.2024

Policjanci z wydziału kryminalnego wrocławskiej komendy miejskiej przy współpracy z funkcjonariuszami niemieckiej Policji namierzyli warsztat samochodowy, w którym znalezione zostały części samochodowe pochodzące z pojazdów kradzionych na terenie innych państw. Zabezpieczone elementy to m.in. silniki, zderzaki, poduszki powietrzne z pojazdów marek takich jak Mercedes, BMW oraz Audi. Zatrzymany 47-latek usłyszał już w tej sprawie zarzut dotyczący paserstwa umyślnego mienia o znacznej wartości. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z wydziału kryminalnego wrocławskiej komendy miejskiej przy współpracy z funkcjonariuszami niemieckiej Policji namierzyli warsztat samochodowy, w którym znalezione zostały części samochodowe pochodzące z pojazdów kradzionych na terenie różnych państw. Zabezpieczone na miejscu elementy to m.in. silniki, zderzaki, poduszki powietrzne z pojazdów, elementy zawieszenia oraz karoserii. Części pochodziły z aut takich jak mercedes, bmw oraz audi.

Według opinii biegłego zabezpieczone przez policjantów elementy mogą stanowić wartość nawet ponad 200 tys. złotych. Zatrzymany w tej sprawie właściciel warsztatu to 47-letni mieszkaniec gminy Siechnice. Usłyszał już zarzut dotyczący paserstwa umyślnego mienia o znacznej wartości.

Za popełnione przestępstwa grozić może mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. To jednak  wstępny zarzut, który może w dalszej części postępowania ulec zmianie.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Teraz to wspólne zadanie dla policyjnych śledczych oraz prokuratury, aby wnikliwie poprowadzić dalsze czynności w tej sprawie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • warsztat z zabezpieczonymi częściami samochodowymi pochodzącymi z kradzionych aut
  • warsztat z zabezpieczonymi częściami samochodowymi pochodzącymi z kradzionych aut
  • warsztat z zabezpieczonymi częściami samochodowymi pochodzącymi z kradzionych aut

Film Warsztat samochodowy okazał się złodziejską "dziuplą" - policjanci zatrzymali pasera

Pobierz plik Warsztat samochodowy okazał się złodziejską "dziuplą" - policjanci zatrzymali pasera (format mp4 - rozmiar 45.18 MB)

Powrót na górę strony