Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ugrzęźli na podmokłym terenie

Data publikacji 05.03.2024

Policjanci Ogniwa Patrolowego pomogli trzem osobom dorosłym z dwójką małych dzieci, które podczas spaceru utknęły na podmokłym terenie w okolicach ulicy Kościelnej w Sieradzu. Z uwagi na zapadający zmrok oraz brak orientacji w terenie zaalarmowały dyżurnego Policji. Dzięki wspólnym działaniom policjantów i strażaków osoby te zostały wyprowadzone w bezpieczne miejsce.

3 marca 20223 roku około godziny 18.30 sieradzka Policja otrzymała zgłoszenie, że trzy osoby dorosłe z dwójką małych dzieci znajdują się na podmokłych terenach i nie znają drogi powrotnej. Dyżurny szybko nawiązał kontakt ze zgłaszającym, który podał ich przybliżoną lokalizację. Na miejsce skierował policjantów ogniwa patrolowego. Z ustaleń mundurowych wynikało, że osoby te mogą znajdować się w okolicy ulicy Kościelnej w Sieradzu.

Policjanci podczas dojazdu na miejsce włączyli sygnały świetlne, aby byli widoczni dla osób potrzebujących pomocy. Podczas sprawdzania terenu, w odległości około 200 metrów w kierunku rzeki Warty, mundurowi zobaczyli światło latarki. Niezwłocznie, przemieszczając się podmokłymi terenami policjanci szli w tym kierunku. Po przejściu kilkuset metrów faktycznie okazało się, że są tam osoby oczekujące na pomoc. Policjanci zobaczyli mężczyznę oraz dwie kobiety, wszyscy  w wieku 33 lat a także 4-letnie i 8-miesięczne dziecko w wózku. Teren gdzie się znajdowali był grząski i bardzo utrudniał im przemieszczanie się. Jak oświadczyli, przyjechali z Łodzi pociągiem i wybrali się na spacer. Z uwagi na to, że zapadł zmrok, stracili orientację. Bardzo zaniepokoił ich grząski teren, a wyjście dodatkowo utrudniał im głęboki rów wypełniony wodą. Za jakiś czas na miejsce przyjechali również strażacy. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej przenieśli dziecięcy wózek oraz wyprowadzili wszystkie osoby w bezpieczne miejsce. Na szczęscię nikt nie ucierpiał. Policjanci przetransportowali osoby na Dworzec PKP, skąd wrócili do domu.

Każdego dnia funkcjonariusze stoją na straży bezpieczeństwa i pomagają potrzebującym, zgodnie hasłem "Pomagamy i chronimy”. To kolejne zdarzenie, które pokazuje, że służba w Policji to wiele nietypowych sytuacji, które dają ogromną satysfakcję, m.in. z możliwości niesienia pomocy innym ludziom.

Policjanci apelują, aby wybierając się na spacer w nieznanym terenie pamiętać o kilku zasadach:

- nie wybierajmy się w nieznany teren po zmierzchu oraz w złą pogodę.
- kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia tak, aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy;
- należy zabrać ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią, dobrze mieć z sobą również latarkę;
- przed wyjściem należy poinformować bliskich o wyprawie oraz wskazać im okolicę, w której będziemy przebywać oraz określić, kiedy zamierzamy wrócić.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony