Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili w internecie, odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 07.03.2024

Kryminalni z chorzowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy myśleli, że mogą bezkarnie grozić innym w internecie. Na jednym z portali społecznościowych umieścili naganne wpisy skierowane do funkcjonariusza publicznego. Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem i odpowiedzą przed sądem.

W poniedziałek (4 marca) do chorzowskich policjantów wpłynęła informacja, że na jednym z portali społecznościowych dwie osoby umieściły naganne wpisy pod kierunkiem chorzowskiego funkcjonariusza publicznego. Dotyczyły gróźb pozbawienia życia i nawoływania do tego.

Intensywna praca operacyjna kryminalnych doprowadziła wczoraj do zatrzymania obu mieszkańców Chorzowa. Byli to mężczyźni w wieku 26 i 33 lat. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania u młodszego z nich policjanci znaleźli środki odurzające.

Mężczyźni po zatrzymaniu zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. 26-latek odpowie za groźby i posiadanie środków odurzających. Z kolei 33-latek usłyszał zarzut publicznego nawoływania do zbrodni. Przyznając się do winy, swoje wpisy w internecie tłumaczyli jako nieprzemyślane i głupie żarty. Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, ponadto nie mogą się zbliżać i kontaktować z pokrzywdzonym. Grożą im 3 lata więzienia.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony