Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja i skuteczne działanie funkcjonariuszy w czasie wolnym od służby pozwoliły uniknąć tragedii

Dzięki właściwej reakcji funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy wracali po służbie do domu, udało się uniknąć tragedii. Policjanci i świadkowie pospieszyli ze skuteczną pomocą mężczyźnie, który próbował targnąć się na swoje życie.

Do zdarzenia doszło w czwartek 7 marca 2024 roku wieczorem w Starogardzie Gdańskim. Trzech funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku wracało jednym autem po służbie do swoich domów. W pewnej chwili na moście przy ul. Hallera mundurowi zauważyli mężczyznę. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu i jak się okazało, chwilę wcześniej chciał targnąć się na swoje życie.

Mundurowi bez chwili wahania zatrzymali auto i natychmiast pospieszyli z pomocą. Dzięki natychmiastowej reakcji i skutecznej interwencji cała sytuacja dobrze się skończyła. Mężczyzna trafił do szpitala, tam został otoczony opieką medyczną.

Postawa naszych kolegów Przemka Libery, Jakub Wydrowskiego i Szymona Darsznowskiego to przykład, że służba nie kończy się po wyjściu z jednostki czy komendy, a trwa całą dobę. Nawet w czasie wolnym od służby reagujemy na łamanie prawa, zakłócenia porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratujemy ludzkie życie — często z narażeniem własnego. Pomagamy i Chronimy!

Apelujemy również o właściwą reakcję i natychmiastowe informowanie służb w przypadku zauważenia osób znajdujących się w okolicznościach zagrażających życiu. Jeżeli Ty potrzebujesz pomocy, zajrzyj na stronę: https://pomorskiedlaciebie.pl Jest to portal wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym.

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy: 112. Pomocy, można szukać również pod niżej wymienionymi numerami:

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111,
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123,
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212.

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony