Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14 aut kupionych przez zmarłego?

Data publikacji 08.03.2024

Świętokrzyscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali w minioną środę dwóch mężczyzn, którzy kupowali auta na zmarłego znajomego. Pojazdy rozbierali na elementy, które sprzedawane były na rynku części używanych. Chcieli uniknąć kosztów ale nie unikną teraz problemów.

Policjanci z Wydziału do walki Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach natrafili na trop nielegalnego procederu, związanego z kupnem pojazdów i obrotem częściami używanymi. W sprawie w minioną środę zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 23 i 32 latka. Choć mężczyźni mieszkają kilkadziesiąt kilometrów od siebie, łączy wspólna pasja do motoryzacji i pieniędzy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że kupowali oni auta na zmarłego w 2022 roku znajomego. Pojazdy rozbierali na części i dawali im drugie życie. Łącznie mieszkańcy gminy Bodzentyn i Łopuszno kupili na nieboszczyka 14 samochodów.

Dodać należy, że na części auto może zostać rozebrane tylko i wyłącznie przez spełniające specjalistyczne wymogi stacje demontażu pojazdów. Kolejno taki samochód zostaje wyrejestrowany. Auta zakupione przez zatrzymanych dalej widnieją w systemach jako zarejestrowane.  

Sprawa ma charakter rozwojowy, a zatrzymani będą tłumaczyli się m.in. z fałszowania dokumentów, naruszenia przepisów z Ustawy o Ochronie Środowiska i skarbowych.

 

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach

  • plac z częściami samochodowymi
  • plac z częściami samochodowymi
  • plac z częściami samochodowymi
Powrót na górę strony