Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast życzeń na Dzień kobiet, usłyszały poważne zarzuty. Historia skandalicznego nagrania

Data publikacji 11.03.2024

Od pięciu do nawet dwudziestu pięciu lat za kratami spędzić mogą dwie mieszkanki powiatu starachowickiego. 26 i 39-latka podejrzane są o pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem ich 32-letniego znajomego. W przestępstwie towarzyszył im 45-letni kompan, któremu grozi taka sama kara. Swoje skandaliczne zachowanie podejrzani nagrali telefonem komórkowym.

Skarżyscy policjanci prowadzą na dzień wiele skomplikowanych i czasem nietypowych spraw. Nie inaczej było w opisanym niżej przypadku. Śledczy prowadzili czynności w sprawie nielegalnej działalności hazardowej, do której zabezpieczyli między innymi telefon komórkowy.

W trakcie oględzin urządzenia natknęli się na bulwersujące nagranie. Na filmie widać dwie kobiety oraz mężczyznę, na którego szyi znajduje się zaciśnięta kolczatka z psią smyczą. Jedna z kobiet trzyma w dłoni smycz. Na dalszych kadrach nagrania uwięziony mężczyzna jest kopany i bity po całym ciele przez obie kobiety. Prosi, aby przestały. Zdarzenie ma miejsce w nieznanym terenie leśnym. Całą sytuację nagrywa mężczyzna, którego słychać, ale go nie widać. Drobiazgowa praca funkcjonariuszy przyczyniła się do szybkiego ustalenia „bohaterów” filmiku. Jako pierwsza za kratki trafiła w czwartek 39-letnia właścicielka telefonu. Tego samego dnia jej los podzieliła 26-latka. Okazało się, że ich kompanem był 45-latek, odsiadujący aktualnie wyrok w zakładzie karnym. Natomiast pokrzywdzonym w sprawie jest 32-latek. Cała czwórka to mieszkańcy powiatu starachowickiego. Policjanci ustalili, że do przestępstwa doszło w 2022 roku. Trójka sprawców wywiozła swą ofiarę do lasu i tam się nad nią pastwiła. Rzekomym motywem ich działania były nieporozumienia na tle niezwróconych przez 32-latka pożyczonych rzeczy.

W piątek obie zatrzymane i ich kompan zostali doprowadzeni do skarżyskiej prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty pozbawienia pokrzywdzonego wolności ze szczególnym udręczeniem. Śledczym nie udało się przeprowadzić czynności z pobitym mężczyzną, gdyż jest poszukiwany przez organy ścigania i ukrywa się przez wymiarem sprawiedliwości.

W sobotę sąd zastosował wobec kobiet środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Całej trójce podejrzanych grozi bardzo surowa kara od pięciu do nawet dwudziestu pięciu lat więzienia.

(KWP w Kielcach / sc)

Film Zamiast życzeń na Dzień kobiet, usłyszały poważne zarzuty. Historia skandalicznego nagrania

Pobierz plik Zamiast życzeń na Dzień kobiet, usłyszały poważne zarzuty. Historia skandalicznego nagrania (format mp4 - rozmiar 7.82 MB)

Powrót na górę strony