Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 13.03.2024

Do Komisariatu Policji w Stanisławowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który kilka dni wcześniej miał uderzać kotem o ścianę, a następnie wrzucić go do paleniska. Interweniujący policjanci zabezpieczyli dowody świadczące o możliwości popełnienia tego przestępstwa. 58-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek, 07.03.2024 r., do Komisariatu Policji w Stanisławowie wpłynęło niepokojące zgłoszenie. Dotyczyło znęcania się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem, czego efektem było jego uśmiercenie.

Po tej informacji na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Na miejscu funcjonariusze odnaleźli ślady świadczące o popełnieniu tego przestępstwa. Jak ustalono, do okrutnego znęcania nad zwierzęciem i jego zabicia doszło na początku marca. Mężczyzna miał uderzać kotem o ścianę, po czym wrzucił do do paleniska w domowym piecu.

Wczoraj, 12.03.2024 r., 58-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Swoje karygodne postępowanie tłumaczył tym, że kot polował na jego gołębie.

Podejrzanemu o przestępstwo z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt grozi kara do 5 lat więzienia.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony