Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka po służbie zatrzymała kierowcę bez uprawnień

Data publikacji 14.03.2024

Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Udowodniła to funkcjonariuszka z niżańskiej komendy. W czasie wolnym od służby zatrzymała kierowcę, który miał na swoim koncie niejeden zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz o losie 51-latka zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek, 12.03.2024 r., policjantka będąc w czasie wolnym od służby zauważyła wyjeżdżającą spod sklepu skodę. Za kierownicą auta siedział mężczyzna, który był dobrze znany funkcjonariuszce z wcześniejszych interwencji. Postanowiła zareagować ponieważ wiedziała, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjantka, o całej sytuacji poinformowała dyżurnego i kontynuowała jazdę za skodą. Przez cały czas informowała go o trasie pojazdu, celem skierowania na miejsce policyjnego patrolu. W pewnym momencie, kierowca zatrzymał się na jednej z ulic w Nisku, wówczas funkcjonariuszka uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Przedstawiła się i podała powód interwencji.  

Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili, że 51-latek po raz kolejny nie zastosował się do sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Teraz o losie 51-latka zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony