Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy odebrał podziękowania za odzyskanie skradzionego roweru

Data publikacji 15.03.2024

Dzielnicowy z Tucholi odzyskał rower, który został skradziony 2-latkowi na terenie miasta. Policjant odebrał osobiste gratulacje od szczęśliwej mamy chłopca. Złodziej będzie odpowiadał przed sądem.

Mł. asp. Tomasz Gac, w trakcie służby, został poinformowany przez mieszkankę Tucholi, że spod jednego ze sklepów na terenie miasta został skradziony rower, należący do jej 2-letniego synka. Dzielnicowy przyjął od kobiety stosowne zawiadomienie i rozpoczął działania. Policjant przejrzał monitoring sklepowy i zasięgnął informacji od wielu mieszkańców to pozwoliło mu szybko wytypować miejsce ukrycia skradzionego łupu.

Odzyskany rower funkcjonariusz osobiście przekazał chłopcu. 2-latek i jego mama byli przeszczęśliwi. Nie dowierzali, że w niespełna 2 dni od zgłoszenia dzielnicowy rozwiązał sprawę i odzyskał skradzione mienie.

Mieszkanka Tucholi postanowiła również przyjść do siedziby tucholskiej jednostki, gdzie podziękowała Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi mł. insp. Klaudii Ryczek, za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przez dzielnicowego. Mł. asp. Tomasz Gac, oprócz gratulacji, otrzymał również pisemne podziękowania.

28-letni złodziej będzie tłumaczył się przed sądem.

2-latkowi życzymy wielu wspaniałych podróży na Jego ulubionym rowerku.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

  • policjant i policjantka z kobietą pozują do zdjęcia
  • kobieta podaje rękę policjantowi w geście podziękowania
  • zdjęcie listu z podziękowaniami dla policjanta
Powrót na górę strony