Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna uratowany dzięki sprawnej międzynarodowej współpracy policjantów

Data publikacji 15.03.2024

Szybka i profesjonalna współpraca oficera dyżurnego Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP i oficera dyżurnego Biura Interpolu w Wiesbaden doprowadziła do uratowania życia mężczyzny.

13.03.2024 r. w godzinach wieczornych z dyżurnym BMWP KGP mł.asp. Tomaszem Stypułkowskim skonstatował się operator numeru alarmowego 112 z Wrocławia informując, że młody mężczyzna, obywatel Polski, pożegnał się telefonicznie ze swoją rodziną i zmierza do miejscowości Görlitz, aby popełnić samobójstwo. Z informacji uzyskanych od rodziny wynikało, że rok temu mężczyzna próbował rzucić się pod pociąg, lecz został powstrzymany przez niemiecką Policję. 

Mł. asp. Tomasz Stypułkowski niezwłocznie skontaktował się z oficerem dyżurnym Biura Interpolu w Wiesbaden przekazując pilną prośbę o zlokalizowanie mężczyzny. Mając na uwadze informację przekazaną przez rodzinę poprosił, aby funkcjonariusze niemieccy w pierwszej kolejności sprawdzili stacje kolejowe w miejscowości Görlitz.

W ciągu kilkunastu minut dyżurny Biura Międzynarodowej Współpracy Policji otrzymał informację od partnera niemieckiego, że mężczyznę faktycznie znaleziono leżącego na torach z zamiarem popełnienia samobójstwa. Jak przekazał partner niemiecki, pomoc przyszła praktycznie w ostatniej chwili. Pod  eskortą niemieckiej Policji obywatel Polski został przetransportowany do pobliskiego szpitala. 

(BMWP KGP / mw)

Powrót na górę strony