Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Właścicielka odzyskanego auta przesłała Skorpionom pełne radości podziękowania

Data publikacji 18.03.2024

"Tak bardzo się cieszę! Dziękuję! - te słowa wyrażające prawdziwą i szczerą radość skierowane zostały do operacyjnych z grupy Skorpion, którzy pracowali nad sprawą kradzieży renaulta z terenu Pragi Północ. I mimo że właścicielka auta na początku nie miała nadziei na jego odzyskanie, w czwartek policjanci zwrócili jej auto z cennym wyposażeniem. Mężczyzna, którego Skorpioni razem z kryminalnymi z Wesołej zatrzymali do tej sprawy, w tym samym dniu usłyszał zarzut za kradzież w recydywie, do której się przyznał.

30 grudnia zeszłego roku właścicielka renaulta zgłosiła w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI jego kradzież. Kobieta była przekonana, że bezpowrotnie utraciła samochód. Ale nadzieja na jego odzyskanie wróciła, gdy 40-latka otrzymała informację, że tą sprawą zajęli się policjanci z grupy Skorpion...

Operacyjni bardzo szczegółowo zweryfikowali okoliczności kradzieży tego auta. Potem prowadzili własne ustalenia "w terenie". Jeden z funkcjonariuszy utrzymywał stałą współpracę ze zgłaszającą.

Policjanci w trakcie prowadzonych działań ustalili rysopis mężczyzny wytypowanego do tej kradzieży. Informację tę udostępniono w mediach.

Współpracę ze Skorpionami nawiązali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu w Wesołej. Mieli oni cenne informacje, które mogły pomóc rozwiązać tę sprawę.

W ubiegłą środę (13 marca) policjanci zaplanowali wspólne działania w rejonie ul. Mazowieckiej, gdzie zaparkowany był skradziony renault. W wyniku tej akcji kryminalni zatrzymali 26-latka.

Mężczyzna trafił do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. W trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży renaulta. I taki też zarzut, dodatkowo działając w recydywie przedstawił mu dochodzeniowiec.

Następnie policjanci przekazali odzyskane auto prawowitej właścicielce. Kobieta przesłała Skorpionom podziękowania, w których nie kryła szczęścia i radości z odzyskania samochodu.

To niewątpliwie wielka nagroda dla policjantów za rozwiązanie tej sprawy.

(KSP / kp)

Film Film przesłany Skorpionom przez właścicielkę odzyskanego samochodu

Pobierz plik Film przesłany Skorpionom przez właścicielkę odzyskanego samochodu (format mp4 - rozmiar 2.17 MB)

Powrót na górę strony