Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Intensywne działania poszukiwawcze zakończone odnalezieniem zaginionego 84-latka

Data publikacji 18.03.2024

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 84-latka, którego zaginięcie w miniony weekend zgłosili najbliżsi. Mężczyzna długo nie wracał do domu po tym, jak wyruszył ciągnikiem rolniczym w celu wykonania prac polowych. Intensywne działania poszukiwawcze, podczas których lubańskich policjantów wsparli druhowie z OSP z Platerówki, Grabiszyc, Włosienia oraz Leśnej, a także funkcjonariusze z Policyjnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, doprowadziły do odnalezienia seniora w kompleksie leśnym. Mężczyzna cały i zdrowy został przekazany rodzinie.

Poszukiwania za zaginionym 84-latkiem rozpoczęły się w miniony piątek, 1.03.2024 r., w godzinach wieczornych, zaraz po otrzymanym zgłoszeniu od dyspozytora numeru 112. Rodzina seniora zgłosiła jego zaginięcie, gdy mężczyzna długie godziny nie wracał do domu po tym, jak wyruszył ciągnikiem rolniczym w celu wykonywania prac polowych. Z uwagi na stan zdrowia 84-latka i realne zagrożenie dla jego życia oraz zdrowia, natychmiast podjęto decyzję o wszczęciu poszukiwań. Nie tracąc ani chwili, dyżurny lubańskiej jednostki wszczął alarm dla policjantów z Leśnej i Lubania oraz zwrócił się o pomoc w poszukiwaniach zaginionego do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, gdzie działa Policyjna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

Sytuacja była niezwykle poważna, w związku z czym w działania zaangażowali się także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Grabiszyc, Włosienia, Leśnej oraz Platerówki. Funkcjonariusze wykorzystywali w działaniach cały dostępny sprzęt, m.in. sprawdzali obszary leśne na quadach, dzięki którym mogli dotrzeć w trudno dostępne miejsca i w sposób dokładny zbadać okolicę. Intensywne czynności poszukiwawcze przyniosły oczekiwany efekt. W trakcie lustracji terenu leśnego strażacy ochotnicy ujawnili przewrócony w rowie ciągnik rolniczy. W jego kabinie znajdował się uwięziony mężczyzna. Zaginiony 84-latek samodzielnie nie mógł wydostać się z pojazdu. Po wydostaniu seniora, na miejsce został wezwany zespół pogotowia ratunkowego. Badania nie wykazały zagrożenia dla życia i zdrowia mężczyzny, dlatego został on oddany pod opiekę rodzinie.

Kolejny raz intensywne i doskonale skoordynowane działania służb doprowadziły do szczęśliwego odnalezienia osoby zaginionej, której życie oraz zdrowie mogło być zagrożone.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony