Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Byli w odpowiednim miejscu i czasie - pilotaż zakończony szczęśliwym porodem

Data publikacji 18.03.2024

Sobotnia służba funkcjonariuszom staszowskiej drogówki na pewno na długo zapadnie w pamięć. Poza dbaniem o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci mieli jeszcze jedno bardzo ważne zadanie. Wykorzystali możliwość pojazdu uprzywilejowanego, aby pomóc w jak najszybszym dotarciu do szpitala kobieta, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Ta niecodzienna interwencja zakończyła się szczęśliwie, gdyż natychmiastowa pomoc policjantów spowodowała, że dziecko pod okiem personelu medycznego przyszło na świat w zaledwie siedem minut po zakończonym pilotażu.

W sobotnie popołudnie (16 marca) do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie kontrolujących prędkość kierujących w miejscowości Rytwiany, podjechała kierująca oplem. Zdenerwowana kobieta przekazała funkcjonariuszom, że jej pasażerce, będącej w dziewiątym miesiącu ciąży, odeszły wody płodowe i rozpoczęła się akcja porodowa. Policjanci szybko zdecydowali o pilotażu do szpitala. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli w kierunku staszowskiego szpitala, o czym jednocześnie powiadomili dyżurnego.

Dzięki natychmiastowej reakcji i pomocy ciężarna kobieta szybko i bezpiecznie trafia pod opiekę specjalistów. Po około 30 minutach po zakończonym pilotażu wracająca do miejsca zamieszkania kierująca oplem zatrzymała się ponownie przy patrolu udzielającym pomocy i przekazała, że szczęśliwa mama w niespełna 7 minut po dotarciu do szpitala urodziła zdrowego synka. Kobieta dziękowała policjantom za okazaną pomoc.

Dziś staszowska policjantka udała się w odwiedziny do dzielnej mamy i naszego małego bohatera. W trakcie wizyty dowiedziała się, że Kubuś, bo takie imię wybrali rodzice, przyszedł na świat mierząc 54 centymetry z wagą 3600 gramów. Pani Daria jeszcze raz dziękowała za pomoc, twierdząc z pełnym przekonaniem, że gdyby nie policyjny pilotaż do porodu doszłoby w aucie.

Szczęśliwej mamie i małemu Kubusiowi życzymy dużo zdrowia.

(KWP w Kielcach / kp)

Powrót na górę strony