Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wandale nie unikną kary. Pomalowali farbą nagrobki i figurkę

Data publikacji 19.03.2024

Policjanci z Piotrkowa Kujawskiego i Radziejowa zatrzymali dwie osoby, które są podejrzane o uszkodzenie kilkunastu nagrobków i przydrożnej figurki. Sprawa jest rozwojowa i mundurowi proszą wszystkie osoby, które ujawniły pomalowane sprayem nagrobki o kontakt z radziejowskimi funkcjonariuszami.

Pierwsza informacja wpłynęła do radziejowskich policjantów tydzień temu, 12 marca. Nieznany wtedy sprawca uszkodził dziewięć nagrobków na cmentarzu w Piotrkowie Kujawskim, malując je farbą w sprayu. Następnie wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu przydrożnej figurki Matki Boskiej w Jurkowie. Sprawca pomalował rzeźbę farbą oraz uszkodził ogrodzenie. Kolejna informacja wpłynęła z cmentarza w Połajewie, gdzie wandal uszkodził 11 nagrobków, malując je.

Wyjaśniający sprawę mundurowi z posterunku w Piotrkowie Kujawskim, a także radziejowscy kryminalni wytypowali i zatrzymali podejrzanych w tej sprawie. 55-latka i 23-latek to mieszkańcy powiatu radziejowskiego. Nie potrafili wytłumaczyć swego zachowania. Mężczyzna i kobieta usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, znieważenia miejsca spoczynku zmarłych i obrazy uczuć religijnych. Decyzją prokuratora zatrzymani zostali oddani pod policyjny dozór oraz mają zakaz zbliżania się do cmentarzy.

Przestępstwa, o które są podejrzani zagrożone są karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sprawcy będą musieli pokryć koszty naprawy uszkodzonych nagrobków i figurki.

Sprawa jest rozwojowa i mundurowi proszą wszystkie osoby, które ujawniły w ostatnim czasie, pomalowane sprayem nagrobki o kontakt z radziejowskimi funkcjonariuszami pod numerem telefonu 47 753 72 00 lub osobiście.

(KWP w Bydgoszczy / kc)

  • pomazany sprayem nagrobek
  • uszkodzone nagrobki
  • uszkodzony nagrobek
  • uszkodzona kapliczka
  • uszkodzony płot przy kapliczce
  • zniszczona sprayem kapliczka
Powrót na górę strony