Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał ponad 200 km/h drogą ekspresową S3 – policjanci przerwali niebezpieczną jazdę

Data publikacji 19.03.2024

Policjanci grupy „Speed” z Nowej Soli zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który jechał 203 km/h. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych i 15 punktami karnymi. Policjanci przestrzegają przed zbyt mocnym naciskaniem na pedał gazu, ponieważ można w ten sposób stracić nie tylko pieniądze, ale i nawet życie.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

W poniedziałek, 18 marca nowosolscy policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który na trasie S3 jechał z prędkością 203 km/h, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 120 km/h. Mieszkaniec Głogowa za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a na jego konto „wpłynęło” 15 punktów karnych. Nieodpowiedzialne zachowanie kierującego audi zostało zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator.

Apelujemy o ostrożność na drodze. Każde niebezpieczne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Najważniejsze jest, abyśmy bezpiecznie dotarli do celu. Aby tak się stało, ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, wzajemna uprzejmość na drodze i brak brawury.

Kierowco, bądź odpowiedzialny!

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim / kc)

Film Jechał ponad 200 km/h drogą ekspresową S3 – policjanci przerwali niebezpieczną jazdę

Pobierz plik Jechał ponad 200 km/h drogą ekspresową S3 – policjanci przerwali niebezpieczną jazdę (format mp4 - rozmiar 9.22 MB)

Powrót na górę strony