Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla dwóch sprawców dotkliwego pobicia

Data publikacji 19.03.2024

Na trzy miesiące tymczasowo do aresztu trafiło dwóch mężczyzn, którzy dotkliwie pobili 51-latka. Sprawcy zaatakowali go pod jednym z pustostanów na bydgoskim Szwederowie, po czym zostawili bez udzielenia jakiejkolwiek pomocy. Mężczyzna, z ciężkimi obrażeniami, trafił do szpitala. Oprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Wszystko zaczęło się dwa tygodnie temu, 5 marca od zgłoszenia przechodnia, który na ulicy Konopnej w Bydgoszczy zauważył leżącego na ziemi mężczyznę. Nosił on ślady pobicia, miał opuchniętą twarz i trudno było się z nim porozumieć. Zgłaszający wezwał na miejsce służby. Pobity mężczyzna, z ciężkimi obrażeniami ciała, został przewieziony do szpitala.

Praca kryminalnych z bydgoskiego Szwederowa, przy wsparciu kolegów z komendy miejskiej, doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o to pobicie. Policjanci ustalili, że sprawcami są dwaj mieszkańcy Bydgoszczy w wieku 35 i 39 lat. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili im zarzuty. Obaj odpowiedzą za pobicie, spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w stanie zagrażającym życiu.

W minioną sobotę, 16 marca podejrzani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 20 lat pozbawienia wolności, ale starszy z nich jest recydywistą, dlatego niewykluczone, że wobec niego może zostać orzeczona wyższa kara.

(KWP w Bydgoszczy / kc)

Film Tymczasowy areszt dla dwóch sprawców dotkliwego pobicia

Pobierz plik Tymczasowy areszt dla dwóch sprawców dotkliwego pobicia (format mp4 - rozmiar 15.62 MB)

Powrót na górę strony