Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt wobec 22-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 20.03.2024

Kętrzyńscy kryminalni ustalili i namierzyli mężczyznę podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. 22-latek w miejscu zamieszkania miał blisko 4 kg narkotyków. Zatrzymany już usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Ostatecznie mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyńscy policjanci wydziału kryminalnego w wyniku działań operacyjnych wytypowali i namierzyli mężczyznę, który w miejscu zamieszkania mógł posiadać znaczne ilości narkotyków. W ubiegły wtorek, 12.03.2024 r., funkcjonariusze zaplanowali i przeprowadzili skuteczną realizację, w trakcie której, w jednym z mieszkań na terenie powiatu kętrzyńskiego ujawnili znaczną ilość narkotyków oraz zatrzymali 22-latka. W trakcie przeszukania pomieszczeń kryminalni znaleźli i zabezpieczyli prawie 4 kg środków odurzających. Zatrzymany trafił do policyjnej celi.

22-latek usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kętrzynie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec 22-latka tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony