Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Grabicy ujął nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 22.03.2024

Będąc w czasie wolnym policjant z Komisariatu Policji w Grabicy ujął nietrzeźwego kierowcę, który jadąc ulicami nie trzymał toru jazdy. Mężczyzna został przekazany policjantom z Komendy Powiatowej w Sochaczewie. Za kierowanie będąc w stanie nietrzeźwości 39-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę 20 marca br. policjant z Komisariatu Policji w Grabicy, w czasie wolnym od służby, jadąc swoim pojazdem, zauważył przed sobą volkswagena, którego kierowca nie trzyma toru jazdy. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy postanowił zatrzymać pojazd i sprawdzić powody takiej jazdy. Przy użyciu świateł w swoim pojeździe dał znak do zatrzymania się. Po chwili kierowca volkswagena zatrzymał się, po czym ponownie odjechał. Policjant nie dał za wygraną i kontynuował udaremnienie dalszej jazdy. Po krótkim czasie, w miejscowości Janów, gminie Młodzieszyn ponownie zatrzymał pojazd, a na miejsce wezwał sochaczewskich policjantów.

Jak się okazało volkswagenem kierował 39-letni mieszkaniec gminy Młodzieszyn. Potwierdziło się również przypuszczenie grabickiego policjanta, bo kierujący miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / kc)

Powrót na górę strony