Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie przestrzegasz przepisów drogowych? Możesz ponieść surowe konsekwencje

Data publikacji 22.03.2024

Kierująca audi wyprzedzała na podwójnej linii ciągłej, a następnie przejechała przez torowisko i przejście dla pieszych na czerwonym świetle. To niebezpieczne zachowanie zostało zarejestrowane kamerką samochodową i wpłynęło na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Za to rażące złamanie przepisów 22-latka został ukarana mandatami na łączną kwotę 700 złotych i 20 punktami. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie, bo jak widać nie warto być piratem drogowym!

Niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej jest jednym z najgroźniejszych wykroczeń w ruchu drogowym. Jednak znaczna część kierowców nic sobie z tego nie robi. Przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle lub tzw. późnym żółtym jest zachowaniem skrajnie nieodpowiedzialnym i nie ma na to żadnego usprawiedliwienia.

Przekonała się o tym kierująca pojazdem marki Audi, która w Bydgoszczy na ul. Toruńskiej wyprzedzała na podwójnej linii ciągłej, a następnie przejechała przez torowisko i przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Chwolę później przejechał tamtędy tramwaj. To niebezpieczne zachowanie zostało zarejestrowane kamerką samochodową i wpłynęło na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Za powyższe kierująca została ukarana mandatami o łącznej wysokości 700 złotych i 20 punktami.

Przypominamy!

Czerwone i żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie! Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na żółtym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, co stworzyłoby zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przypominamy, że sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się światło czerwone.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Film 136-370524.mp4

Pobierz plik 136-370524.mp4 (format mp4 - rozmiar 4.99 MB)

Powrót na górę strony