Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant – biegacz, kolejny raz stanął na podium

Data publikacji 25.03.2024

Działoszyński policjant podczas minionego weekendu zdobył dwa medale. W sobotę brał udział w zorganizowanych, już po raz dziesiąty, Mistrzostwach Polski Policji w Półmaratonie Ślężańskim, zajmując II miejsce na podium oraz II miejsce w kategorii wiekowej K-25, z czasem 1:16:22. Już następnego dnia, po szybkiej regeneracji, pokonał 10 km w „Sulmierzyckiej Wiosennej 10” kolejnej biegowej trasie zdobywając laury - II miejsce, z czasem 33:43. Gratulujemy sukcesów!

St.post. Damian Skupiński na co dzień pełni służbę w Wydziale Patrolowo–Interwencyjnym w Komisariacie Policji w Działoszynie, reprezentuje Polską Policję w lekkoatletyce. W sobotę, 23 marca 2024 roku pobiegł w Mistrzostwach Polski Policji w Półmaratonie Ślężańskim w Sobótce. To była wymagająca trasa, z podbiegami i zbiegami. Z zawodników wycisnęła mnóstwo energii, ale w zamian dała możliwość obcowania z naturą i ogromną satysfakcję po przekroczeniu linii mety.

Czy to był dla Ciebie trudny i wyczerpujący bieg?

Tak, było trudno, praktycznie do 9,5 km było cały czas pod górkę dopiero od 9,5 km, gdy wbiegliśmy na przełęcz to pojawiły się zbiegi.

Doskonała kondycja pozwoliła naszemu koledze przebiec dystans 21 km w czasie 1:16:22 i zająć w kategorii OPEN przedstawicieli służb mundurowych, drugie miejsce.

Już następnego dnia wziął udział w „Sulmierzyckiej Wiosennej 10” i pokonał dystans 10 km w czasie 33:43. Czas, jaki osiągnął zagwarantował mu II miejsce na podium.

Damian doskonale łączy swoją pasję z mundurem. Są dni, podczas których trenuje dwa razy dziennie. Jego ciężka praca owocuje sukcesami, a chęć rywalizacji w trasach biegowych pokazuje ważne wartości człowieka. Nic nie przychodzi samo, trzeba powalczyć, aby odnosić sukcesy.

Damianie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz zdobywania medali, za co wszyscy trzymamy mocno kciuki.

(KWP w Łodzi / kc)

  • zawodnicy na starcie
  • policjant jako zawodnik biegnie do mety
  • zawodnicy stoją na podium
  • napis na pucharze
Powrót na górę strony