Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miłe podziękowania dla rudzkiego policjanta

Data publikacji 25.03.2024

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi i właściwe wykonywanie obowiązków służbowych, to główne dewizy przyświecające policjantom w ich codziennej służbie. Jesteśmy po to, by pomagać i chronić. Doceniła to kobieta, która miała kolizję. Napisała kartkę z podziękowaniami za zaangażowanie z pozoru w błahej sprawie, choć dla niej bardzo istotnej.

Jak wielokrotnie pisaliśmy, policjanci, wykonując swoje codzienne zadania, dbają o bezpieczeństwo i angażują się w pomoc obywatelom, nie oczekując za to żadnych podziękowań. Niemniej jednak jest nam bardzo miło, jeśli ktoś doceni i zauważy pracę policjantów, a szczególnie, gdy poświęci swój czas, żeby napisać kilka miłych słów. To zawsze policjantom daje dodatkową motywację i siłę w trudnych momentach, a przełożeni otrzymują sygnał, że ich podwładni dobrze wypełniają swoje zadania, niosąc pomoc i wsparcie, bez względu na charakter sprawy.

Zakres działań, jakie codziennie podejmują policjanci, jest bardzo szeroki. Zapobieganie przestępstwom i ściganie sprawców to jedno z głównych zadań, ale również dbanie o porządek publiczny, czy niesienie pomocy w różnych trudnych, ale i też prostych sytuacjach. Często jest tak, że policjanci angażują się nawet bardziej, niż wymaga tego od nich służba, tym bardziej jest nam bardzo miło, że ktoś zauważa ten wysiłek, a dodatkowo poświęci kilka minut na napisanie podziękowań. Bardzo dziękujemy!

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony