Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyski policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowce, który uderzył samochodem w latarnię uliczną

Data publikacji 25.03.2024

Oczekiwał na przystanku na autobus, kiedy zauważył, że kierujący samochodem osobowym najpierw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającym innym pojazdom, a następnie uderzył w latarnię uliczną. Mł. asp. Leszek Szubicki, pomimo iż był po służbie, zareagował natychmiast i przy wsparciu innych mieszkańców odebrał kluczyki pijanemu mężczyźnie, obezwładnił go, a następnie wezwał na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy. Zatrzymany przestępca drogowy wydmuchał ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 marca 2024 r. po godzinie 17.00. mł. asp. Leszek Szubicki oczekiwał na przystanku na autobus. W pewnym momencie zauważył, że zjeżdżający z góry samochód osobowy wymusił pierwszeństwo na poruszających się główną drogą pojazdach, a ostatecznie zatrzymał się na latarni ulicznej.

Wałbrzyski policjant „drogówki”, chociaż był po służbie, ruszył natychmiast na miejsce zdarzenia i przy wsparciu innych mieszkańców ujął kierującego. Sprawca przestępstwa drogowego próbował odjechać, ale dzięki współpracy mundurowego z przechodniami, to mu się nie udało. Funkcjonariusz ostatecznie na miejsce wezwał patrol „drogówki” oraz dzielnicowych pierwszego komisariatu, którzy wykonali już dalsze czynności procesowe z 43-latkiem.

Na miejscu kolizji drogowej będący w służbie policjanci szybko ustalili, że chwilę przed tym zdarzeniem wałbrzyszanin uszkodził dwa zaparkowane samochody osobowe, a także dwa metalowe słupki oddzielające jezdnię od chodnika. 43-latek wydmuchał 2,09 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i zabezpieczyli także na policyjnym parkingu strzeżonym samochód sprawcy przestępstwa. Dalszą część weekendu podejrzany spędził w policyjnej celi. Ostatecznie usłyszał zarzuty.

Teraz wałbrzyszaninowi za popełnione czyny grozi wysoka grzywna, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a także kara pozbawienia wolności do lat trzech. Musi się także liczyć z konfiskatą swojego pojazdu.

(KWP we Wrocławiu / sc)

  • Ulica na której zatrzymali policjanci pijanego kierowce który uderzył samochodem w latarnię
  • policjant stojący przy radiowozie
  • Na zdjęciu samochód osobowy po zderzeniu z latarnią
Powrót na górę strony