Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 8 mln zabezpieczonych papierosów – wspólne działania CBŚP, KAS i SG

Data publikacji 26.03.2024

Przejęte ponad 8 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy, zabezpieczona gotówka o wartości ponad 650 tys. zł, to wynik działań przeprowadzonych przez CBŚP, KAS i SG na terenie województwa łódzkiego. Do sprawy zatrzymano 3 osoby, którym w Prokuraturze Rejonowej Łódź-Widzew przedstawiono zarzuty.

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, ustalili, że na terenie województwa łódzkiego działa grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową.

Działania podjęte przez funkcjonariuszy doprowadziły do przeszukania kilku posesji, w tym dwóch hal magazynowych, gdzie ujawniono ponad 5 milionów papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kolejne 3 miliony znajdowały się w kilku budynkach i pojazdach oraz na naczepie pojazdu ciężarowego.

W sprawie zabezpieczono również gotówkę w różnych walutach o łącznej wartości ponad 650 tys. zł.

W trakcie prowadzonych czynności zatrzymane zostały trzy osoby, które w Prokuraturze Rejonowej Łódź-Widzew w Łodzi usłyszały zarzuty dotyczące obrotu wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy.

Według ustaleń śledczych, gdyby nielegalne wyroby trafiły na rynek, straty skarbu państwa mogły wynieść ponad 12 mln zł.

(CBŚP / kc)

  • tir pełny papierosów
  • zabezpieczone pieniądze
  • zabezpieczone kartony z pieniędzmi
  • magazyn z kartonami pełnymi papierosów
Powrót na górę strony