Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawierciańscy policjanci pilotowali rodzącą kobietę

Data publikacji 27.03.2024

Zawierciańscy mundurowi otrzymali informację, że w samochodzie, który utknął w korku, znajduje się rodząca kobieta. Policjanci natychmiast ustalili położenie zgłaszającego i na sygnałach pilotowali pojazd do miejsca, gdzie kobieta została przekazana służbom medycznym. To kolejna sytuacja, która pokazuje, że przyświecające policjantom hasło: Pomagamy i chronimy, realizowane jest przez mundurowych każdego dnia.

To już kolejna sytuacja w ciągu tygodnia, gdy zawierciańscy policjanci na sygnałach pilotowali potrzebujące pomocy osoby.

W poniedziałek 25 marca po godzinie 15.00 zawierciańscy mundurowi otrzymali informację, że na ulicy Paderewskiego w Zawierciu, utknął w korku pojazd, w którym znajduje się rodząca kobieta. Zgłoszenie przekazał mąż, który widząc zakorkowaną drogę, obawiał się, że nie zdążą dojechać do szpitala, a akcja porodowa już się rozpoczęła. Policjanci z zawierciańskiej drogówki natychmiast ruszyli z pomocą. Ustalili z kierującym renault, na jakiej wysokości drogi dokładnie się znajdują, a następnie na sygnałach pilotowali samochód z małżeństwem w kierunku służb medycznych, które zostały wcześniej powiadomione. Policjanci przekazali kobietę w ręce załogi karetki pogotowia, która zmierzała w stronę potrzebującej pomocy.

Cała sytuacja dla mieszańców gminy Klucze skończyła się pomyślnie. 37-latka po raz drugi została szczęśliwą mamą. Gratulujemy i życzymy całej rodzinie dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony