Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nękanie sąsiadów nie popłaca. Stalker objęty policyjnym dozorem

Data publikacji 29.03.2024

Zarzuty uporczywego nękania i naruszenia miru domowego usłyszał 28-latek, którego zatrzymali ciechanowscy policjanci. Mężczyzna od kilku tygodni nachodził i niepokoił swoich sąsiadów. Dodatkowo wtargnął na ich posesję. Decyzją prokuratora 28-latek został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia.

W minioną sobotę, 23 marca około godziny 22.30 ciechanowscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który wtargnął na posesję swoich sąsiadów. Zaniepokojone małżeństwo poinformowało policję, ponieważ mężczyzna nie reagował na żądanie opuszczenia posesji. Był agresywny, wyzywał ich słowami wulgarnymi i groził. Taka sytuacja nie wydarzyła się po raz pierwszy.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna od kilku tygodni uporczywie nękał swoich sąsiadów. Ciągle ich nachodził, niepokoił, budził w nocy. Mimo wyraźnego sprzeciwu małżeństwa 28-latek nie przestawał nękać pokrzywdzonych, był coraz bardziej nachalny i agresywny, dlatego pokrzywdzeni podjęli decyzje o zgłoszeniu tej sprawy policjantom.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty stalkingu i naruszenia miru domowego. W miniony poniedziałek, 25 marca prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m. Za popełnione przestępstwa 28-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP zs. w Radomiu / kc)

Powrót na górę strony