Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W służbie często ma do czynienia z przestępcami, dlatego również w czasie wolnym od pracy reaguje, gdy ktoś łamie prawo

Data publikacji 29.03.2024

Robiąc prywatne zakupy zauważył złodzieja sklepowego, bez wahania ruszył za nimi i doprowadził do rozliczenia go przez funkcjonariuszy będących w służbie. Mowa o policjancie z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, który również poza służbą nie pozostaje obojętny na łamanie prawa i reaguje w sytuacjach zagrożenia. Dzięki temu policjantowi skradziony towar wrócił do marketu,a sprawdza wykroczenia został ukarany.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie miejscowości Zagrodno w powiecie złotoryjskim. Jeden z funkcjonariuszy na co dzień pracujący w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, będąc w dniu wolnym od pracy, robił zakupy w jednym z lokalnych marketów. W trakcie pobytu w sklepie zauważył, jak znany mu z widzenia i zapamiętany z wcześniej popełnianych czynów zabronionych mężczyzna, odkłada przy kasie pusty koszyk i trzymając w ręku czarną torbę wychodzi z marketu. Takie zachowanie od razu wzbudziło podejrzenia policjanta, który szybko opłacił swoje zakupy i wyszedł przed sklep. Chwilę później okazało się, że ten sam mężczyzna odwiedził jeszcze inny market, z którego również zabrał kilka produktów nie płacąc za nie.

Policjant, będący poza służbą, nie mógł pozwolić, aby zauważona sytuacja pozostała bez wyjaśnienia, dlatego kiedy tylko zauważył, że obserwowany przez niego potencjalny złodziej wsiada do busa i odjeżdża, natychmiast ruszył do swojego pojazdu i ruszył za wspomnianym samochodem. Nasz kolega planował powiadomić o zaobserwowanej sytuacji dyżurnego i przekazać  dokładne położenie pojazdu ze skradzionym łupem, ale… uprzedzili go funkcjonariusze, którzy widząc zbliżającego się busa, postanowili zatrzymać go do kontroli. Nie wiedzieli wtedy jeszcze, że wewnątrz znajduje się złodziej sklepowy. Ale na szczęście do kontroli dołączył policjant z „konwojówki”, który zatrzymał się tuż za kontrolowanym pojazdem i wyjaśnił złotoryjskim policjantom swoje podejrzenia. Busem kierował inny mężczyzna, ale będący w zainteresowaniu funkcjonariuszy złodziej, nie chcąc być zauważonym, położył się na tylnej kanapie. Ta kryjówka nie zadziałała.

W konsekwencji tej interwencji policjanci zabezpieczyli znaleziony w czarnej torbie towar, zweryfikowali na terenie marketu, że mężczyzna faktycznie nie zapłacił za zakupy wyceniony na kwotę ok 400 złotych. Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji funkcjonariusza będącego po służbie, mienie zostało odzyskane i powróciło na półki sklepowe, a sprawca kradzieży został zatrzymany na gorącym uczynku i ukarany za popełnione wykroczenie.

asp. Aleksandra Pieprzycka
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony