Aktualności

Poszukiwany przestępca w rękach strzeleckich kryminalnych

Dobre rozpoznanie, policyjna czujność i współdziałanie kryminalnych ze Strzelec Opolskich oraz z Komisariatu Policji I w Gliwicach przyniosły pozytywny efekty. Dzięki policyjnej współpracy funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a na swoim koncie miał pobicie, sutenerstwo oraz przestępstwa narkotykowe. 35-latek ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze ponad 3 lat.

Strzeleccy policjanci zajmujący się poszukiwaniem i identyfikacją osób pracowali nad sprawą 35-latka, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedlwości. Mężczyzna miał na swoim koncie pobicie, sutenerstwo oraz przestępstwa narkotykowe. Kryminalni zbierali informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny ściganego listem gończym. Ich ustalenia doprowadziły do Gliwic.

Okazało się, że 35-latek chcąc zostać bezkarnym rzadko opuszczał swoje miejsce zamieszkania. Z mieszkania wychodził głównie na spacery ze swoim psem rasy amstaff. Okolica zamieszkania poszukiwanego była w zainteresowaniu kryminalnych od dłuższego czasu. Policjanci musieli dowiedzieć się o jakich porach i gdzie wychodzi mężczyzna.

Wspólna praca kryminalnych ze Strzelec Opolskich i Gliwic swój finał znalazła w miniony czwartek, 28 marca br. Wyraźnie zaskoczonego mężczyznę zatrzymali strzeleccy oraz gliwiccy funkcjonariusze. 35-latek został doprowadzony do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Zgodnie z wyrokiem sądu w więziennej celi spędzi ponad 3 lata.

Policjanci nie pozostawili bez opieki amstaffa zatrzymanego, który był z nim w chwili zatrzymania. Najpierw czworonogiem zajęli się funkcjonariusze, a następnie przekazali go osobie wskazanej przez jego właściciela.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony