Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratują życie 66-letniego mężczyzny – szybka reakcja i profesjonalizm przyniosły efekty

Data publikacji 03.04.2024

We wtorek (2 kwietnia) mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu starszy posterunkowy Maciej Piwowar oraz starszy posterunkowy Karolina Lewandowska otrzymali pilne wezwanie dotyczące zgonu mężczyzny w jednym z mieszkań w gminie Pszczew. Sytuacje tego typu zawsze są trudne i wymagają błyskawicznej reakcji oraz profesjonalnego podejścia.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze rozpoczęli natychmiastową weryfikację zgłoszenia. Po sprawdzeniu funkcji życiowych mężczyzny okazało się, że 66-latek  ma wyczuwalny puls. Po udrożnieniu dróg oddechowych mundurowi ujawnili płytki oddech. W takich sytuacjach kluczowe jest szybkie i profesjonalne działanie. Policjanci niezwłocznie podjęli niezbędne kroki w celu udzielenie mężczyźnie pierwszej pomocy oraz zapewnienia bezpieczeństwa. Ułożyli poszkodowanego mężczyznę w pozycji bocznej bezpiecznej, kontrolując oddech poszkodowanego. Następnie poinformowali odpowiednie służby o zdarzeniu. Zastosowanie profesjonalnej procedury udzielania pierwszej pomocy, pozwoliły na utrzymanie stabilności stanu zdrowia mężczyzny do czasu przybycia służb medycznych. W krótkim czasie na miejsce przybyli ratownicy medyczni, którzy przejęli pacjenta i kontynuowali udzielanie mu pomocy. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalizmowi policjantów oraz sprawnemu działaniu 66-letni mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

Zdarzenia tego typu przypominają o trudnej i niezbędnej roli jaką pełnią policjanci w społeczności. Ich obecność i działania są nieocenione w sytuacjach kryzysowych, zapewniając pomoc w najtrudniejszych chwilach dla obywateli. Policjanci nie tylko dbają o porządek i bezpieczeństwo publiczne, ale także są gotowi interweniować w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia, niezależnie od okoliczności czy charakteru interwencji.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony