Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Oleśnicy zatrzymali 6 osób podejrzanych o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem na Dolnym Śląsku

Data publikacji 03.04.2024

Policjanci wydziału kryminalnego oleśnickiej komendy zatrzymali sześciu obywateli Gruzji, którzy w marcu na terenie województwa dolnośląskiego dopuścili się kilku włamań do domów i mieszkań. Zatrzymani usłyszeli zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

W minionym tygodniu do dyżurnego oleśnickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, z treści którego wynikało, że nieznani mężczyźni próbują włamać się do będącego w budowie budynku. Policjanci niezwłocznie zjawili się na miejscu. Podczas przeszukiwania terenu budowy nie ujawniono żadnych osób, lecz widoczne było uszkodzenie rolety okiennej oraz paneli ogrodzeniowych. Mundurowi w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że na nagraniu z monitoringu budowy widać trzech mężczyzn, którzy podjechali pod dom zieloną hondą, lecz przed przybyciem patrolu oddalili się w nieznanym kierunku.

Dzięki wnikliwym działaniom oleśnickich policjantów zatrzymano pojazd, który widziany był na miejscu zdarzenia. W samochodzie znajdowali się trzej mężczyźni, którzy rysopisem pasowali do widzianych na monitoringu sprawców włamania.

Kryminalni z oleśnickiej komendy ustalili również, że na terenie Wrocławia mieszkają osoby powiązane z kradzieżami z włamaniem do mieszkań na terenie województwa dolnośląskiego. Wykonane na miejscu czynności pozwoliły funkcjonariuszom zatrzymać kolejne trzy osoby oraz odzyskać część skradzionych rzeczy. Wszyscy zatrzymani okazali się być obywatelami Gruzji.

Dzięki wnikliwej pracy oleśnickich policjantów zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów sześciu mężczyznom. W związku z popełnionymi kradzieżami z włamaniem na terenie kilku powiatów oraz faktem, że takich dokonanych przestępstw mogło być więcej, Sąd Rejonowy w Oleśnicy przychylił się do wniosku policji i prokuratury orzekł trzymiesięczny areszt. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Policjanci z Oleśnicy zatrzymali 6 osób podejrzanych o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem na Dolnym Śląsku

Pobierz plik Policjanci z Oleśnicy zatrzymali 6 osób podejrzanych o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem na Dolnym Śląsku (format mp4 - rozmiar 26.51 MB)

Powrót na górę strony