Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udzielili pierwszej pomocy osobie z padaczką

Data publikacji 03.04.2024

Świętochłowiccy mundurowi po raz kolejny udowodnili, że w swojej codziennej służbie kierują się hasłem „Pomagamy i Chronimy". W sobotę podczas patrolu na ulicy Michalskiego zauważyli trzęsącą się leżącą kobietę. Nie wahając się ani chwili policjanci udzielili jej niezbędnej pomocy i wezwali pogotowie. Okazało się, że kobieta od kilku lat leczy się na padaczkę.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy podczas patrolowania ulic miasta zauważyli leżącą kobietę. Nie wahając się ani chwili, mundurowi podbiegli do niej i zauważyli, że jej ciało drży. Natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali pogotowie ratunkowe. Gdy atak kobiety ustał, okazało się, że choruje ona na padaczkę. Mundurowi przekazali poszkodowaną w ręce medyków oraz rodziny.

To kolejna sytuacja, która pokazuje, że świętochłowiccy mundurowi w swojej codziennej służbie kierują się zasadą „Pomagamy i Chronimy". Każdego dnia udzielają pomocy różnym osobom, a także otrzymują informacje o tym, że czyjeś życie jest zagrożone. Nierzadko też, podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych narażają swoje życie i zdrowie.

Przypominamy!
Jeżeli zauważysz osobę znajdującą się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego lub jesteś świadkiem zdarzenia powodującego taki stan, w miarę posiadanych możliwości i umiejętności masz obowiązek udzielenia pomocy i niezwłocznego powiadomienia o tym zdarzeniu, dzwoniąc pod numery 999 lub 112.

Jest również możliwość przekazania zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące w aplikacji Alarm112 - więcej informacji na stronie Aplikacja mobilna Alarm112.

Warto też znać zasady udzielania pierwszej pomocy. Jak jej udzielać? Informacje na stronie:

Zawsze udzielaj pierwszej pomocy

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony