Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży

Data publikacji 04.04.2024

Policjant będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał 18-latka, który na terenie Jeleniej Góry skradł wózek sklepowy. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na ponad 1000 złotych. Teraz jeleniogórzanin za kradzież odpowie przed sądem, za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę, 3 kwietnia br., funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w dniu wolnym od służby, przed godziną 12.50 na terenie Jeleniej Góry, przy ulicy Osiedle Robotnicze, dostrzegł młodego mężczyznę, który szedł z wózkiem sklepowym. Ze względu na fakt, że w pobliżu nie było żadnego sklepu, taki widok wzbudził podejrzenie mundurowego. W tym momencie zachodziło uzasadnione podejrzenie, że wózek sklepowy chwilę wcześniej został skradziony. Na tej podstawie funkcjonariusz Wydziału Prewencji zatrzymał mężczyznę w celu rozpytania na okoliczność zdarzenia.

W analogicznym czasie na miejsce przyjechał patrol. W toku prowadzonych czynności dość szybko stróże prawa potwierdzili, że wózek sklepowy został skradziony przez zatrzymanego chwilę wcześniej 18-latka.

Mężczyzna został doprowadzony do jednostki Policji. Teraz 18-latek za kradzież odpowie przed sądem. Grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony