Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli i uratowali mężczyznę, którego życie było zagrożone

Data publikacji 04.04.2024

Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie z informacją, że życie mężczyzny może być zagrożone. Natychmiast podjęte zostały działania przez mundurowych. Efektem poszukiwań było odnalezienie go w lesie. Mężczyzna nie oddychał. Rozpoczęto resuscytację krążeniowo–oddechową, dzięki której przywrócono funkcje życiowe 33-latka, a wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało mężczyznę do szpitala.

Wczoraj, 3 kwietnia około godziny 3:00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu i jego życie może być zagrożone, ponieważ znajdował się w kryzysie emocjonalnym. Mężczyzna po opuszczeniu domu nie odbierał telefonów od bliskich. Natychmiast zostały zorganizowane poszukiwania, w których brali udział policjanci z wejherowskiej komendy oraz podległych jednostek Policji. Mundurowi ruszyli w teren w rejon kompleksu leśnego. Po chwili poszukiwań 33-latka odnaleziono. Mężczyzna nie oddychał. Funkcjonariusz z wydziału kryminalnego szybko i skutecznie zadziałał, usunął zagrożenie i przystąpił do resuscytacji. W tym samym czasie policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które po przywróceniu mężczyźnie funkcji życiowych, zabrało mężczyznę do szpitala. 

Pamiętajmy, że w takich sytuacjach jak ta, liczy się każda minuta. W tym konkretnym przypadku rodzina zaniepokojona sytuacją od razu zgłosiła się po pomoc do wejherowskich funkcjonariuszy. Dzięki temu natychmiast podjęte działania okazały się skuteczne.

Policjanci przypominają, gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysowej.

(KWP w Gdańsku / kc)

Powrót na górę strony