Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie mówiła, nie wiedziała gdzie mieszka, ani jak się nazywa. Pomogli zgłaszający i dzielnicowi

Data publikacji 05.04.2024

Dzięki właściwej reakcji zgłaszającego 58-latka cała i zdrowa została przekazana pod opiekę siostry. Kobieta przyszła do domu jednego z mieszkańców Pełkiń, była zdezorientowana i zagubiona. Nie mówiła, nie wiedziała jak się nazywa i gdzie mieszka. Jej miejsce zamieszkania ustalili dzielnicowi.

W środę 3 kwietnia po godzinie 14.00, dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony, że do domu jednego z mieszkańców Pełkiń przyszła kobieta, która nie mówiła, nie wiedziała kim jest i gdzie się znajduje.

Na miejsce zostali skierowani jarosławscy dzielnicowi. Mundurowi ustalili, że kobieta sama przyszła do domu zgłaszającego. Mężczyzna kojarzył ją, gdyż dawno temu zamieszkiwała w tych okolicach.

Kobieta była zdezorientowana i zagubiona. Nic nie mówiła. Policjanci ustalili, że posiada przy sobie dokument umożliwiający jej identyfikację. Okazało się, że to 58-letnia mieszkanka Jarosławia.

Funkcjonariusze odwieźli kobietę do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę siostry.

Apelujemy o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Pamiętajmy, że telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony