Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 05.04.2024

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z komisariatu na Krzykach zatrzymali 41-latka podejrzanego o zabójstwo. Jak ustalono, sprawca kilkukrotnie ugodził nożem mężczyznę w bloku na terenie miasta, po czym uciekł. Niestety pokrzywdzony w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Policjanci operacyjni już dobę po tragicznym zdarzeniu zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo. Mężczyzna na wniosek prokuratury został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 28 marca br. w godzinach porannych przy ul. Gajowickiej we Wrocławiu. Jeden ze świadków powiadomił policję o tym, że w bloku w windzie znajduje się mężczyzna, który nie żyje. W związku z tym na miejsce skierowano policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej i powiadomiono o tym prokuraturę.

Policjanci pionu operacyjnego z komendy miejskiej i komisariatu na Krzykach podjęli intensywne czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Mimo niewielu informacji w tej sprawie funkcjonariusze, analizując zebrane wiadomości wytypowali osobę podejrzewaną o ten czyn. Już następnej doby od chwili tego tragicznego zdarzenia ustalono miejsce ukrywania się mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo. W efekcie tych działań na terenie Wrocławia policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który był w przeszłości karany za kradzieże.

Podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu zastosował na wniosek prokuratora tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec podejrzanego. Za tego typu przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.15 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony