Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kolejne ludzkie życie

Data publikacji 05.04.2024

Policjanci z rawskiej komendy przeczesywali lasy oraz okoliczne miejscowości, aby odnaleźć zaginionego mężczyznę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, w ciągu liku godzin 42-latek cały i zdrowy został odnaleziony przez policjantów wydziału prewencji i trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego 42-letniego mężczyzny. Wczoraj po godzinie 12.00 o jego zaginięciu policjantów zawiadomiła rodzina. Mężczyzna wysłał bliskim wiadomość, z której wynikało, że chce odebrać sobie życie. 42-latek w nieznanym kierunku odjechał samochodem. W takiej sytuacji ogromne znaczenie ma czas, dlatego policjanci rozpoczęli natychmiastowe czynności, by zlokalizować i dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy. W jednostce został ogłoszony alarm. Policjanci pełniący służbę, a także ci, którzy w tym dniu mieli wolne, zaangażowali się w działania. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza, w której udział brał również śmigłowiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, w których mógł znajdować się zaginiony.

Przeczesywano duże tereny leśne, miejscowość, w której mieszkał i pobliskie drogi dojazdowe. Działania zakończyły się  szczęśliwie. Dzięki dobrej koordynacji działań i szybkiej reakcji na zgłoszenie, po kilku godzinach przy wykorzystaniu śmigłowca policyjnego funkcjonariusze wydziału prewencji z rawskiej komendy odnaleźli mężczyznę całego i zdrowego w lesie. Został on przekazany pod specjalistyczną opiekę medyczną. Tego typu zgłoszenia, gdzie zagrożone jest życie ludzkie, są sprawą priorytetową. Policjanci zawsze angażują się w najwyższym stopniu.

Funkcjonariusz rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się zmierzyć. Najbardziej budujące momenty służby to takie, w których można powiedzieć, że udało się pomóc człowiekowi w potrzebie.

Przypominamy, że policja, rozpoczynając poszukiwania przeprowadza szereg czynności i zbiera wszelkie informacje dotyczące osoby zaginionej. Każdy sygnał dotyczący miejsca przebywania takiej osoby jest sprawdzany przez mundurowych. Dlatego tak ważne jest, aby każda informacja  trafiła jak najszybciej do policjantów. Kiedy zagrożone jest ludzkie życie każda minuta jest na wagę złota.

W życiu każdy może mieć słabsze chwile. Pamiętajmy, że zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami.

Jeżeli wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś, kto potrzebuje pomocy.

(KWP w Łodzi / kc)

Powrót na górę strony