Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch nastolatków dało przykład wzorowego zachowania

Data publikacji 05.04.2024

Wiele razy przypominamy, aby nie być obojętnym na los drugiego człowieka, aby reagować w sytuacji, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Taką właśnie piękną postawą, empatią i dojrzałością wykazali się dwaj nastolatkowie: Kacper i Seweryn. Za godną naśladowania postawę, podziękowania złożył im mł.insp. Mariusz Siejka Komendant Powiatowy Policji w Opocznie wraz z Tomaszem Łuczkowskim Zastępcą Burmistrza Opoczna. W uroczystości udział brały także mamy obu chłopców oraz podinsp. Damian Kmita-Zastępca Naczelnika Prewencji wraz asp. Krystianem Cieluchem dzielnicowym.

Cała sytuacja miała swój początek na kilka dni przed świętami wielkanocnymi. Opoczyńska policja około godziny 21.00 została zaalarmowana przez zrozpaczoną matkę, że jej 16-letni syn, który wymaga specjalnej opieki, nie wrócił ze szkoły do domu. Zanim mama złożyła oficjalne zgłoszenie, nasi policjanci w tym dzielnicowy asp. Krystian Cieluch, rozpoczęli poszukiwania chłopca. O zaginięciu zostały powiadomione wszystkie patrole. Wiedzieliśmy, gdzie nastolatek lubi spędzać czas. Dzielnicowy, wraz z bratem zaginionego, sprawdzali okoliczne place zabaw i pozostałe tereny. Po chwili policjanci otrzymali informację, że w Bielowicach, w gminie Opoczno, dwaj nastolatkowie, w wieku 15 i 17 lat, przejeżdżając obok przystanku autobusowego, zauważyli siedzącego tam wystraszonego chłopca. Młodzi mieszkańcy gminy Opoczno, zatrzymali się i zainteresowali nastolatkiem. Udało im się ustalić numer telefonu do mamy zaginionego. Kiedy tylko policjanci otrzymali informację, że prawdopodobnie w Bielowicach został odnaleziony 16-latek, dzielnicowy wraz z bratem zaginionego natychmiast pojechali na miejsce, aby sprawdzić tę informację. Chłopiec cały i zdrowy wrócił pod opiekę rodziny.

Postawa Kacpra i Seweryna bez wątpienia zasługuje na słowa uznania i wyróżnienie. Chłopcy wykazali się nie tylko dojrzałością, ale także empatią, troską o drugiego człowieka. Zachowanie nastolatków pokazuje nie tylko ich piękne charaktery, ale także wzorowe wychowanie, które wynieśli z domów.

Obaj chłopcy wraz z rodzicami 4 kwietnia, zostali zaproszeni do Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, gdzie mł. insp. Mariusz Siejka wraz z Tomaszem Łuczkowskim Zastępcą Burmistrza Opoczna, osobiście podziękowali nastolatkom za postawę i zachowanie.

Chłopcy za swoją postawę otrzymali listy gratulacyjne oraz drobne upominki ufundowane przez opoczyńską policję oraz Gminę Opoczno.

Gratulujemy rodzicom wspaniałych synów, którzy mogą być wzorem do naśladowania dla nas wszystkich. Dzięki zainteresowaniu Kacpra i Seweryna 16-latek szczęśliwie wrócił do domu. Dziękujemy za wspaniałą postawę.

(KWP w Łodzi / kc)

Powrót na górę strony