Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne poszukiwania zakończone odnalezieniem zaginionego 42-latka

Policjanci z Dobrzenia Wielkiego i Opola, przy wsparciu strażaków i strażaków ochotników, prowadzili nocne poszukiwania za zaginionym 42-latkiem. Według zgłoszenia mężczyzna przebywał gdzieś w lesie w okolicach Świerkli. W działaniach wzięło udział łącznie 40 osób, dron z kamerą termowizyjną i quady. Mężczyzna został odnaleziony na drugi dzień rano przez policjantów z Dobrzenia Wielkiego i przekazany pod opiekę lekarską.

W niedzielę, 7 kwietnia, przed godz. 22.00 otrzymaliśmy informację o zaginięciu 42-latka. Zgłaszająca oświadczyła, że jej mąż już od godziny popołudniowych przebywał w lesie i z początku kobieta na własną rękę próbowała go szukać. W sytuacji, gdy zapadał zmrok, a kontakt z zaginionym się urwał, postanowiła poinformować służby. Według informacji, które przekazała, 42-latek ma znajdować się gdzieś w lesie niedaleko Świerkli. Może również znajdować się pod wpływem alkoholu i chcieć targnąć się na swoje życie. W tej sytuacji przystąpiliśmy do działań poszukiwawczych.

Wspólnie z strażakami z Opola, strażakami - ochotnikami z Gosławic, Luboszyc oraz Sekcją Poszukiwawczo-Ratowniczą z Suchego Boru, przy wykorzystaniu drona i quadów, policjanci z Opola i Dobrzenia Wielkiego rozpoczęli poszukiwania. Łącznie w działaniach wzięło udział 40 osób.

Nasze działania zakończyły się dopiero na drugi dzień rano, gdzie około godz. 7.15, patrol z Dobrzenia Wielkiego zauważył 42-latka na leśnej drodze. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy! Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla dorosłych nr 116 123 i telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod nr telefonu 800 70 2222.

(KWP w Opolu / sc)

Powrót na górę strony