Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcimscy policjanci ratowali życie 25-latki w kryzysie emocjonalnym

Data publikacji 09.04.2024

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, podjęli interwencję ratującą życie 25-letniej mieszkanki Oświęcimia. Służby ratunkowe powiadomił znajomy kobiety.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 7 kwietnia 2024 r. w Oświęcimiu. Tuż przed godziną 21.00, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia, dotyczące jego 25-letniej znajomej, która usiłowała targnąć się na własne życie. Najbliżej podanego adresu znajdował się patrol w składzie st. sierż. Agnieszka Głowacz oraz st. post. Przemysław Hryniewicki.

Mundurowi w kilka chwil byli na miejscu i rozpoczęli ratowanie kobiety. Następnie monitorowali czynności życiowe 25-latki, aż do przyjazdu karetki Pogotowia Ratunkowego. Kobieta pod opieką ratowników medycznych została przewieziona do szpitala na leczenie.

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie. Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń. Pomocą w sytuacjach kryzysowych służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01.

Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony