Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie dla dzielnicowego z Komisariatu Policji w Kunowie

Data publikacji 09.04.2024

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęły pisemne podziękowania dla dzielnicowego z Komisariatu Policji w Kunowie mł. asp. Mariusza Kupczyka. W skierowanym liście mieszkanka gminy Kunów wyraziła wdzięczność za pomoc jaką otrzymała od Policji, a szczególnie od dzielnicowego. Policjant wykazał się pełnym profesjonalizmem, a przeprowadzone przez niego czynności służbowe pozwoliły na przywrócenie spokoju w rodzinie kobiety. Te podziękowania potwierdzają duże zaangażowanie mł. asp. Mariusza Kupczyka w sprawy mieszkańców oraz skuteczność działań Policji.

Mł. asp. Mariusz Kupczyk policyjny mundur założył w 2013 r. Na początku kariery pełnił służbę w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie. Natomiast od 2017 r. kontynuuje ją na terenie świętokrzyskiego garnizonu. Obecnie pełni służbę jako dzielnicowy w Komisariacie Policji w Kunowie. W ramach swoich obowiązków dba on o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze. Ponadto każdy może zwrócić się do niego o pomoc i poradę prawną, a także przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Jako dzielnicowy, czyli tzw. policjant pierwszego kontaktu, jest zawsze blisko mieszkańców i pomaga im w różnych sprawach. W dowód swojej ogromnej wdzięczności jedna z tych osób, której pomógł, napisała podziękowanie do Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim insp. Zbigniewa Wilka. Mieszkanka gminy Kunów podziękowała swojemu dzielnicowemu za zaangażowanie jakim wykazał się pomagając jej w rozwiązaniu problemów rodzinnych.

Mł. asp. Mariusz Kupczyk podkreśla, że rola dzielnicowego w społeczeństwie jest bardzo ważna, gdyż właśnie to ci funkcjonariusze Policji są najbliżej mieszkańców i znają ich problemy oraz potrzeby. Muszą przy tym wykazywać się ogromnym zaangażowaniem, empatią i skutecznością. Podziękowania za trud włożony w codzienną służbę motywują do działania i sprawiają, że wzrasta poczucie dobrze wykonanej pracy na rzecz społeczeństwa.

List kobiety potwierdził wielkie zaangażowanie dzielnicowego w sprawy mieszkańców, a zarazem skuteczność działań policjantów.  

Przypominamy o trwającym Plebiscycie #Super Dzielnicowy 2024. Jeśli chcesz docenić swojego dzielnicowego wejdź na stronę: dzielnicabezstrachu.pl

Więcej na temat plebiscytu na stronie Komendy Głównej: policja.pl

(KWP w Kielcach / mw)

  • zdjęcie listu z podziękowaniami
  • dzielnicowy w mundurze
Powrót na górę strony