Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant i jego zastępca zatrzymali mężczyznę, który uszkodził młotkiem drzwi w komisariacie

Data publikacji 10.04.2024

Przyszedł z młotkiem do Komisariatu Policji Wrocław Osiedle i rozbił szybę w drzwiach do jednostki. Napastnika zatrzymali komendant i jego zastępca, którzy obezwładnili mężczyznę. Okazało się, że 55-latek ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Podejrzany usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Do zdarzenia doszło 5 kwietnia br. przed godziną 16-tą w siedzibie Komisariatu Policji Wrocław Osiedle przy ul. Kiełczowskiej 15. Nieznany wówczas sprawca zaczął bez powodu uderzać młotkiem w szybę drzwi jednostki Policji. Dźwięk dobiegający z poczekalni zaniepokoił funkcjonariuszy w tym p.o. Komendanta KP Wrocław Osiedle st. asp. Tomasza Pałasińskiego, który natychmiast pobiegł w stronę recepcji, żeby zobaczyć co się dzieje. Wspólnie ze swoim zastępcą kom. Dariuszem Wareckim funkcjonariusze otworzyli drzwi z zamkiem kodowym, za którymi znajdował się mężczyzna trzymający w ręku młotek. Funkcjonariusze dostrzegli popękaną szybę w drzwiach.

W związku z tym komendant wraz ze swoim zastępcą wezwali sprawcę do odłożenia młotka po czym obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że jest nim 55-letni mieszkaniec Wrocławia, który ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Na szczęście nikomu w tym zdarzeniu nic się nie stało. Straty jakie spowodował mężczyzna uszkadzając szybę drzwiach komisariatu wyceniono na 2 tys. zł.

Podejrzany po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / kc)

  • wybita szyba
  • wybita szyba
  • młotek

Film Komendant i jego zastępca zatrzymali mężczyznę, który uszkodził młotkiem drzwi w komisariacie

Pobierz plik Komendant i jego zastępca zatrzymali mężczyznę, który uszkodził młotkiem drzwi w komisariacie (format mp4 - rozmiar 27.79 MB)

Powrót na górę strony