Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjanta za uratowanie życia

Data publikacji 10.04.2024

Do opolskiej jednostki wpłynęły podziękowania dla policjanta mł. asp. Grzegorza Kozaka. Mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą dziękuje mu za uratowanie życia. Kiedy był nieprzytomny, to właśnie funkcjonariusz udzielił mu pierwszej pomocy, zatamował krwawienie i powiadomił pogotowie. Uratowany mężczyzna nie znał policjanta, który uratował mu życie. Rozpoznał go dopiero w gazecie na zdjęciu i z prasą w ręku przyszedł do komendy z podziękowaniami dla mundurowego.

Słowa uznania od osób, które otrzymały pomoc od funkcjonariuszy są zawsze serdecznie przyjmowane i motywują nas do dalszego działania. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Opolu Lubelskim podinsp. Leszka Wierzejskiego, wpłynęły pisemne podziękowania od mieszkańca gminy Józefów nad Wisłą. Mężczyzna wyraził swoją wdzięczność za profesjonalną pracę policjanta opolskiej jednostki, który przyczynił się do uratowania jego życia i zdrowia.

Jak wynika z relacji autora listu, zdarzenie miało miejsce cztery lata temu w gminie Józefów nad Wisłą. Jak napisał, był nieprzytomny i znajdował się w sytuacji zagrożenia życia. Pierwszej pomocy przedmedycznej udzielił mu jeden z interweniujących funkcjonariuszy, który zatamował krwawienie. Następnie funkcjonariusz powiadomił służby ratownicze i do czasu przyjazdu karetki zaopiekował się mężczyzną.

Mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą nie znał policjanta, który uratował mu życie. Kiedy ostatnio wrócił do Polski z pracy za granicą, na zdjęciu w gazecie rozpoznał funkcjonariusza. Był nim mł. asp. Grzegorz Kozak. Mimo, że od zdarzenia upłynęło kilka lat, postanowił podziękować funkcjonariuszowi. Z prasą w ręku zgłosił się do opolskiej jednostki, gdzie pozostawił podziękowania.

Funkcjonariusze, wykonując swoje codzienne obowiązki dbają o bezpieczeństwo i angażują się w pomoc tym, którzy jej potrzebują. Nie oczekują za to podziękowania. Jednak jest nam bardzo miło, jeśli ktoś doceni i zauważy naszą pracę. Każde dziękuję wywołuje uśmiech na twarzach funkcjonariuszy i pokazuje, że mieszkańcy doceniają ich starania.

Słowa tych podziękowań stanowią dowód na to, że największą satysfakcję w policyjnej służbie sprawia pomoc drugiemu człowiekowi. Sytuacje takie jak ta motywują do działania, służby i pomocy w myśl dewizy "Pomagamy i Chronimy", która każdego dnia przyświeca policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

(KWP w Lublinie / kc)

Powrót na górę strony